6 pomysłów na wykorzystanie tablicy korkowej w mieszkaniu

Tworzywo, z którego wykonana jest tablica korkowa to naturalny i ekologiczny materiał, który oprócz tego posiada szerokie spektrum zastosowań. Jeżeli chcemy żyć w zgodzie ze środowiskiem, lub po prostu, szukamy interesującego pomysłu na aranżację wnętrza – warto rozważyć właśnie korek.

Korek wycisza pomieszczenie, doskonale tłumi wszelkie hałasy, stabilizuje temperaturę pomieszczenia i wilgotność powietrza. Wpływa to pozytywnie na mikroklimat panujący w pokoju. Oprócz tego, nie przyciąga kurzu i zabrudzeń, dlatego do doskonałe rozwiązanie dla alergików i tych, którzy cenią sobie czystość. Dlatego w poniższym wpisie zaprezentujemy 6 sposobów na aranżację wnętrza, z wykorzystaniem tablicy korkowej.

1. Tablica korkowa na zdjęcia i pamiątki

Bardzo popularnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz dla dzieci (i nie tylko) jest tworzenie tak zwanego kącika wspomnień. Do tablicy korkowej można przypinać zdjęcia i rozmaite pamiątki z wakacji, takie jak pocztówki, bilety itp. Wystarczy jedno spojrzenie na tablicę aby przywołać wspomnienia i pozytywne emocje. W dodatku taka dekoracja to niezwykle osobisty i indywidualny akcent, który będzie opisywał osobowość lokatora. Takie kompozycje można bez problemu aktualizować i zmieniać wedle własnego upodobania, nie niszcząc przy tym ścian i mebli.

2. Tablica korkowa jako miejsce inspiracji

Z tablicy korkowej można bez problemu zrobić tak zwany moodboard. To obecnie najmodniejszy sposób na uporządkowanie myśli, poszukiwanie własnego stylu i wyrażenie siebie. Wycinki z gazet czy ulubione cytaty będą pięknie zdobiły pomieszczenie. A w dodatku pomogą w dążeniu do upragnionego celu i spełnienia marzeń. Taki motywujący kolarz to coś, co warto mieć zawsze na widoku.

3. Tablica korkowa na przepisy kulinarne

Tablica korkowa może z powodzeniem zawisnąć także w naszej kuchni. Będzie pełniła wtedy funkcję książki kucharskiej, na której rozwiesimy potrawy, które chcemy przyrządzić. Można także zawiesić tam jadłospis, rozpisaną dietę, listę zakupów czy miejsce, na którym na bieżąco będziemy dopisywali listę brakujących rzeczy z lodówki.

4. Tablica korkowa jako organizer

Kolorowe karteczki przypinane do tablicy korkowej będą przypominały o naszych obowiązkach i najważniejszych rzeczach. Wystarczy spojrzeć na wypełnioną nimi tablicę i od razu prościej o efektywną organizację czasu wolnego. Przypinając do niej kalendarz lub miesięczny planner już nigdy nie zapomnimy o spotkaniu, wizycie lekarskiej, nadchodzących świętach czy urodzinach bliskich osób. To także wspaniałe miejsce na przypinanie nieopłaconych rachunków!

5. Tablica korkowa jako pomoc w edukacji

Korek może także pełnić funkcję gadżetu, który pomoże w nauce i wspomoże szybsze przyswajanie wiedzy. Dzięki temu dziecko może mieć zawsze pod ręką notatki, plan lekcji czy trudniejsze definicje, które ciężej zapamiętać. Można także zawiesić na niej tablicę Mendelejewa, wzory matematyczne, rozmaite fiszki do nauki słownictwa, mapę wybranego kraju lub świata i wszystko to, co chcemy skutecznie utrwalić w pamięci.

6. Tablica korkowa jako mapa świata

Najnowocześniejsze tablice korkowe posiadają wygrawerowaną lub nadrukowaną mapę wybranej części świata, na której za pomocą pinesek można odhaczać miejsca, które odwiedziliśmy oraz te, do których chcemy się udać. Do takiej tablicy można także przyczepiać rozmaite notatki, zdjęcia i pamiątki z odbytych podróży. Będzie to dodatkowa motywacja do działania i realizacji celów.

Jeżeli interesują Cię takie nowoczesne tablice korkowe – sprawdź tutaj!

źródło zdjęcia: freepik.com

Rate this post
Poprzedni artykułWindykacja należności. Jak skutecznie odzyskać pieniądze?
Następny artykułZastosowanie grzałek przemysłowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj