Co to jest kredyt i dlaczego jest ważny?

Czym jest kredyt?

Kredyt to szerokie pojęcie, które ma wiele różnych znaczeń w świecie finansów.

Jest on ogólnie definiowany jako umowa, w której kredytobiorca otrzymuje teraz coś wartościowego i zgadza się spłacić kredytodawcę w późniejszym terminie – ogólnie z odsetkami.

Kredyt odnosi się również do zdolności kredytowej lub historii kredytowej osoby fizycznej lub firmy.

Odnosi się również do zapisu księgowego, który albo zmniejsza aktywa albo zwiększa zobowiązania i kapitał własny w bilansie firmy.

Zrozumienie kredytu

W pierwszej i najbardziej powszechnej definicji terminu kredyt odnosi się do umowy zakupu towaru lub usługi z wyraźną obietnicą zapłaty za nią później.

Jest to znane jako kupno na kredyt. Najpowszechniejszą formą zakupu na kredyt jest zakup przy użyciu kart kredytowych. Ludzie mają tendencję do dokonywania zakupów za pomocą kart kredytowych, ponieważ mogą nie mieć pod ręką wystarczającej ilości gotówki, aby dokonać zakupu.

Akceptacja kart kredytowych może pomóc w zwiększeniu sprzedaży u sprzedawców detalicznych lub między przedsiębiorstwami.

Kwota pieniędzy, którą konsument lub firma może pożyczyć – lub ich zdolność kredytowa – jest również nazywana kredytem.

Przykład kredytu

Na przykład, ktoś może powiedzieć: „Ma duży kredyt, więc nie martwi się, że bank odrzuci jego wniosek o kredyt hipoteczny”. W innych przypadkach kredyt odnosi się do potrącenia kwoty, którą się jest winien.

Na przykład, wyobraźmy sobie, że ktoś jest winien firmie obsługującej jego kartę kredytową 1000 dolarów, ale zwraca sklepowi zakup o wartości 300 dolarów.

Otrzymuje kredyt na swoim koncie, a następnie jest winien tylko 700 dolarów.

Ważne: Kredyt usługowy to umowa pomiędzy konsumentem a dostawcą usług, takich jak usługi komunalne, komórkowe lub kablowe.

Wreszcie, kredyt jest zapisem, który przedstawia w księgowości zwiększenie aktywów lub zmniejszenie zobowiązań.

Tak więc kredyt zwiększa zysk netto w rachunku zysków i strat firmy, podczas gdy debet zmniejsza zysk netto.

Rodzaje kredytów

Istnieje wiele różnych form kredytowania. Najpopularniejszą formą jest kredyt bankowy lub finansowy.

Dotyczy to kredytów samochodowych, hipotecznych, podpisanych kredytów, linii kredytowych. Zasadniczo, gdy bank pożycza pieniądze konsumentowi, pożycza je kredytobiorcy, który musi je spłacić w przyszłości.

Na przykład, gdy ktoś dokonuje zakupu za pomocą karty VISA, karta jest uznawana za formę kredytu, ponieważ kupuje towary ze zrozumieniem, że spłaci bank później.

Środki finansowe nie są jedyną formą kredytu, która może być oferowana. Może nastąpić wymiana towarów i usług w zamian za odroczenie płatności.

Kiedy dostawcy dostarczają produkty lub usługi osobom fizycznym, ale nie wymagają płatności przed upływem czasu, jest to forma kredytu.

Więc kiedy restauracja otrzymuje ciężarówkę z jedzeniem od sprzedawcy, który nie żąda płatności aż do miesiąca później, sprzedawca oferuje restaurację w formie kredytu.

Klucz informacji o kredycie

Kredyt jest generalnie definiowany jako umowa pomiędzy kredytodawcą a kredytobiorcą, który obiecuje spłacić kredytodawcę w późniejszym terminie – generalnie z odsetkami.

Kredyt odnosi się również do zdolności kredytowej osoby fizycznej lub przedsiębiorstwa lub historii kredytowej.

W rachunkowości kredyt może zmniejszać aktywa lub zwiększać pasywa i kapitał własny w bilansie firmy.

W rachunkowości kredyt jest zapisem, w którym zapisuje się otrzymaną sumę. Tradycyjnie, uznania pojawiają się po prawej stronie kolumny z obciążeniem po lewej stronie.

Na przykład, jeśli ktoś śledzi jego wydatki w rejestrze kont czekowych, zapisuje wpłaty jako kredyty i zapisuje wydane lub wycofane z konta pieniądze jako polecenia zapłaty.

Dodatkowo, jeśli firma kupuje coś na kredyt, jej konta muszą rejestrować transakcje w bilansie w kilku miejscach.

Aby to wyjaśnić, wyobraźmy sobie, że firma kupuje towary na kredyt. Po zakupie, konto magazynowe firmy zwiększa się o kwotę zakupu, dodając aktywa do firmy.

Jednakże, jej rachunki płatne pole zwiększa się również o kwotę zakupu, dodając zobowiązanie do firmy.

Rate this post
Poprzedni artykułCo to jest Cash Back i jak działa?
Następny artykułCo to jest Bitcoin i jak działa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj