Gdzie znaleźć dobrego lektora do nagrania? Teraz to możliwe online

Lektor jest osobą, która pracuje własnym głosem. Jego zadaniem jest odczytywanie przekazu, na przykład reklamowego, informacyjnego. Gdy potrzebny jest lektor, wystarczy tylko dostęp do internetu. W sieci można błyskawicznie znaleźć odpowiedni głos w specjalnych bankach – bankach głosów.

Gdy konieczne jest skorzystanie z usług lektorskich, na przykład w celu przygotowania reklamy radiowej, telewizyjnej, do podłożenia głosu w serialu czy w grze, należy poświęcić czas na wybranie właściwego lektora. Teraz można znaleźć go nawet w parę minut – z pomocą przychodzą internetowe bazy głosów lektorskich.

Bank głosów – co to jest?

Baza głosów, inaczej bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ online to specjalny serwis internetowy, którego zadaniem jest gromadzenie różnych próbek nagrań głosów lektorów i prezentowanie ich zainteresowanym – całkowicie za darmo. W bazach głosów można znaleźć lektorów w wielu kategoriach wiekowych, w tym także bardzo znanych lektorów, których można usłyszeć w mediach. Następnie, po wyselekcjonowaniu odpowiedniego lektora można także od razu zlecić nagranie z jego udziałem. Banki głosów działają przy studiach nagraniowych, dlatego od razu można zrealizować zlecenie na nagranie.

Jak działają internetowe banki głosów?

Internetowe bazy głosów lektorskich współpracują z wieloma lektorami, aby w ten sposób pomagać swoim klientom w wyszukaniu właściwego lektora. Jak skorzystać z tego typu serwisu?

1. Wybierz odpowiedniego lektora

W pierwszym kroku należy dobrać odpowiedniego lektora. Jako że bank głosów bardzo często współpracuje z setkami lektorów, przesłuchanie nagrania każdego z nich byłoby czasochłonne. Właśnie dlatego warto skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek. Za pomocą wyszukiwarki można określić wiek, płeć, doświadczenie lektora, aby wybrać takiego, który sprawdzi się w realizacji danego projektu. Potem wystarczy tylko odsłuchać jego głos, aby przekonać się, czy jest on odpowiedni.

2. Skontaktuj się ze studiem nagraniowym

Jeżeli udało się już wybrać lektora, w takim przypadku można od razu złożyć zamówienie na nagranie. Wystarczy tylko skontaktować się ze studiem nagraniowym, co można zrobić online. Nie trzeba więc dojeżdżać do niego osobiście – wszystko załatwia się na odległość. Aby zlecić nagranie, trzeba przekazać dokładne informacje na jego temat, w tym treść, przeznaczenie, zalecenia dotyczące zlecenia. Potem studio kontaktuje się z lektorem i realizuje nagranie.

3. Odbierz gotowe nagranie lektorskie

W wyznaczonym czasie bank głosów przekazuje wykonane nagranie lektorskie – często można otrzymać je nawet w ciągu kilku dni po złożeniu zamówienia.

Rate this post
Poprzedni artykułAgencja brandingowa a agencja reklamowa. Czym różni się ich działalność?
Następny artykułCzym jest projektowanie produktu? Etapy procesu projektowania produktów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj