Ile kosztuje kurs lutowania i czy warto się na niego zdecydować?

Spawanie jak powszechnie wiadomo jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod zespalania różnych materiałów. Spawanie wbrew pozorom można wykorzystać nie tylko przy obróbce metali, ale również przy wielu innych tworzywach. W dzisiejszych czasach zawód spawacza przynosi wiele korzyści i to nie tylko finansowych. Dobrze płatną pracę można znaleźć nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze spawaniem, powinny jak najszybciej zapisać się na szkolenia lutowania, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Dla kogo kursy lutowania są dobrym wyborem?

Profesjonalny kurs lutowania jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i znacząco zwiększyć szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Szkolenia lutowania najczęściej wybierane są przez osoby, które w niedalekiej przyszłości chcą zajmować się instalacją i montażem klimatyzacji. Pamiętać należy o tym, że na wielu stanowiskach pracy, podczas kontroli UDT sprawdzane są stosowne uprawnienia, dlatego też tym bardziej warto zapisać się na profesjonalny kurs. Uprawnienia lutowacza są wymagane także dla osób, które zajmują się lutowaniem instalacji chłodniczych, pomp ciepła i agregatów transportowych. Na rynku jest bardzo duże zapotrzebowanie na doświadczonych lutowaczy, dlatego też nie powinno być żadnego większego problemu ze znalezieniem nowej pracy.

Dlaczego warto?

Kursy lutowania dostępne są nie tylko w formie stacjonarnej, ale również w trybie online, dzięki czemu każdy może wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę nauki. Kursy przez Internet są idealnym wyborem dla tych osób, które w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie mają żadnej stacjonarnej placówki edukacyjnej. Nauka zdalna to olbrzymia oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Nad nauką lutowania czuwają oczywiście doświadczeni instruktorzy, dla których przekazywanie wiedzy, to nie tylko żmudna codzienna praca, ale również pasja. Na profesjonalnych kursach można poznać nie tylko zasady chemiczne i technologiczne lutowania, ale również można dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi rodzajami spoiw, które wykorzystywane są w trakcie lutowania. Na szkoleniach poruszane są także zasady BHP, które przy lutowaniu gazowym i nie tylko odgrywają bardzo ważną rolę.

Ile kosztuje kurs lutowania?

Kursy lutowania cena uzależniona jest w dużej mierze od wybranego szkolenia. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kursy lutowania twardego, które organizowane są praktycznie w każdym większym mieście w Polsce. Cena kursów waha się w przedziale od 700 do 1000 zł. Aby zapisać się na szkolenia wymagane jest co najmniej wykształcenie podstawowe i ukończony 18 rok życia. Niezbędne jest także orzeczenie medycyny pracy, które potwierdza stan zdrowia kursanta umożliwiający wykonywanie pracy na stanowisku spawacza. Osoby zainteresowane kursami spawania, powinny pamiętać również o tym, że można zapisać się na nie za darmo. Aby skorzystać z bezpłatnych szkoleń warto odwiedzić pobliski Urząd Pracy, który bardzo często w całości finansuje kursy spawania. Szkolenia organizowane są nie tylko przez prywatne ośrodki szkoleniowe, ale również przez zakłady doskonalenia zawodowego. Osoby, które chcą podejść do państwowego egzaminu kończącego kurs, zobowiązani są do uiszczenia stosownej opłaty egzaminacyjnej. Opłata ta jest niezależna od ośrodka szkoleniowego i wynosi obecnie 450 zł. Łączna cena kursu spawacza (tylko dla jednej metody) mieści się w granicy ok. 2000 zł. Każda kolejna grupa materiałowa, to wydatek około 700 zł. Przy jednorazowym zapisie na kilka kursów, można oczywiście liczyć na rabaty.

Jakie są najpopularniejsze kursy spawania dostępne na rynku?

Każda renomowana firma szkoleniowa oferuje swoim klientom kursy spawania MIG/MAG, na którym można nauczyć się od podstaw spawania z wykorzystaniem tzw. łuku elektrycznego. Warto wspomnieć o tym, że przy tej metodzie stosuje się tzw. migomat, który jest idealnym wyborem dla początkujących spawaczy. Technika MIG/MAG cieszy się olbrzymim zainteresowaniem przede wszystkim w tych miejscach, gdzie nie są wymagane bardzo wysokie temperatury i prace w dużym stopniu wykonywane są automatycznie.

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także szkolenia spawania MMA. Jest to w chwili obecnej jedna z najbardziej uniwersalnych metod spawania łukowego, dzięki czemu nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Spawanie MMA wykorzystywane jest nie tylko w przypadku prac w terenie, ale również na budowie. Olbrzymia popularność wynika w dużej mierze z tego, że bez problemu można przenieść system spawalniczy. Spawać można nie tylko na wysokości, ale również pod wodą. Metoda MMA wykorzystywana jest od lat do spawania wielu różnych stopów metali, dlatego też warto jak najszybciej się z nią zapoznać.

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także kursy spawania metodą TIG. Wbrew pozorom jest to bardzo uniwersalna technika, która umożliwia spawanie każdego metalu nawet w bardzo nietypowych pozycjach. Metoda TIG wykorzystywana jest głównie do spawania aluminium, miedzi i tytanu. Największym atutem jest możliwość uzyskania idealnych spoin.

O czym należy pamiętać?

Wybranie odpowiedniego kursu spawania, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać rzetelną placówkę z dużym doświadczeniem i profesjonalną kadrą szkoleniową. Na rynku jest wiele firm, które oferują kursy spawania, dlatego też znalezienie tej najlepszej nie jest wcale prostym zadaniem. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej postawić na placówkę szkoleniową, która może pochwalić się dużym doświadczeniem i wieloma zadowolonymi kursantami. W dużej mierze to właśnie pozytywne referencje byłych kursantów, są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości kursu. W sieci można znaleźć wiele serwisów tematycznych z minirecenzjami wybranych kursów. To właśnie dzięki takim serwisom, można dowiedzieć się, który kurs lutowania jest warty uwagi, a które placówki edukacyjne należy omijać szerokim łukiem.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem lutowania, zajrzyj na stronę – https://techspaw.com.pl/uslugi/kursy/kursy-lutowania/

Rate this post
Poprzedni artykułWciągniki a wciągarki, czym się różnią, które podlegają dozorowi UDT?
Następny artykułDlaczego warto zainwestować w szkolenia sprzedażowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj