In-house laywer – czy warto zatrudnić prawnika?

Będąc przedsiębiorcą, ciągle musimy podejmować szereg ważnych decyzji. Z uwagi na liczne współprace, podpisywane umowy i prowadzone negocjacje, często niezbędna jest konsultacja prawnicza. W niektórych firmach kontakt z prawnikiem musi być stały, przez co pojawia się pytanie, czy skorzystać z usług kancelarii prawniczej, czy też zdecydować się na in-house laywer?

Co oznacza in–house laywer?

Stworzenie w strukturze własnej firmy działu prawnego i zatrudnienie w nich prawników na wyłączność, to innymi słowy in–house laywer. Wewnętrzni prawnicy mają dokładną wiedzę na temat działalności firmy, znają wszystkie procedury oraz grupy ryzyka. Ich zadaniem jest przede wszystkim prawne wsparcie działań firmy oraz samodzielne i szybkie rozwiązywanie wszelkich problemów. Ponadto od prawników wewnętrznych oczekuje się umiejętności negocjacyjnych i współpracy z poszczególnymi działami przedsiębiorstwa. Rolą in–house laywer jest również reprezentowanie pracodawcy przed sądami oraz organami państwowymi. Największe zapotrzebowanie na rynku jest na prawników specjalizujących się w prawie pracy, choć w zależności od branży niezbędny może okazać się też, np. prawnik ze specjalizacją z zamówień publicznych. Prawda jest jednak taka, że wewnętrzny Prawnik z Prawa Pracy będzie kosztował firmę dużo więcej niż korzystanie z usług kancelarii, a wsparcie będzie udzielane tak samo szybko i na najwyższym poziomie.

Jakie korzyści wiążą się z obsługą prawną?

Wchodząc we współpracę z kancelarią prawną, mamy zapewnioną całodobową opiekę prawną i wsparcie specjalistów z różnych dziedzin prawa. Zagwarantowaną mamy terminowość oraz rzetelność wszelkich działań. Ponadto zabezpieczone zostają interesy przedsiębiorstwa, zwiększona zostaje efektywność firmy oraz zminimalizowane ryzyko podejmowania niekorzystnych pod względem prawnym decyzji.

Korzystanie z usług prawnika z zakresu Prawa Pracy to doskonała opcja dla małych oraz średnich firm, które chcą mieć kompleksowe wsparcie z różnych dziedzin prawa. Ta opcja jest dużo korzystniejsza niż in–house laywer, która warta jest rozważenia jedynie w przypadku dużych korporacji.

Rate this post
Poprzedni artykułJak wybrać klaser na monety?
Następny artykułDropshipping – na czym polega?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj