Jak działa koparka Bitcoinów?

  • Jak działa Bitcoin?
  • Bitcoin jak zarabiać?
  • Co to jest Bitcoin Mining Difficulty?
  • Sieć Bitcoin
  • Nagroda blokowa Bitcoin

Górnictwo bitcoin jest celowo zaprojektowane tak, aby było zasobochłonne i trudne, tak aby liczba bloków znalezionych każdego dnia przez górników pozostała stała. Poszczególne bloki muszą zawierać dowód pracy, aby mogły być uznane za ważne.

Jak działa Bitcoin?

Dowód pracy jest weryfikowany przez inne węzły Bitcoin za każdym razem, gdy otrzymują blok. Bitcoin używa funkcji hashcash proof-of-work.

Podstawowym celem wydobycia jest umożliwienie węzłom Bitcoin osiągnięcia bezpiecznego, odpornego na manipulacje konsensusu.

Górnictwo jest również mechanizmem wykorzystywanym do wprowadzania Bitcoinów do systemu: Górnicy otrzymują wszelkie opłaty transakcyjne, jak również „dotację” do nowopowstałych monet.

Służy to zarówno rozpowszechnianiu nowych monet w sposób zdecentralizowany, jak i motywowaniu ludzi do zapewnienia bezpieczeństwa systemu.

Górnictwo bitcoin jest tak zwane, ponieważ przypomina ono wydobycie innych towarów: wymaga wysiłku i powoli udostępnia nową walutę po kursie przypominającym tempo, w jakim towary takie jak złoto są wydobywane z ziemi.

Bitcoin jak zarabiać?

Dowodem pracy jest kawałek danych, który był trudny (kosztowny, czasochłonny) do wykonania, aby spełnić pewne wymagania. Sprawdzenie, czy dane spełniają te wymagania, musi być trywialne.

Przedstawienie dowodu pracy może być procesem losowym o niskim poziomie prawdopodobieństwa, tak więc przed wygenerowaniem ważnego dowodu pracy wymagane jest przeciętnie wiele prób i błędów. Bitcoin używa Hashcash dowód pracy.

Co to jest Bitcoin Mining Difficulty?

Wydobycie bitcoin bloku jest trudne, ponieważ hash SHA-256 nagłówka bloku musi być niższy lub równy celowi, aby blok został zaakceptowany przez sieć.

Problem ten można uprościć w celu wyjaśnienia: Skrót bloku musi zaczynać się od określonej liczby zer. Prawdopodobieństwo obliczenia skrótu zaczynającego się od wielu zer jest bardzo małe, dlatego też należy podjąć wiele prób.

Aby wygenerować nowy hash w każdej rundzie, nonce jest zwiększany. Zobacz Dowód pracy, aby uzyskać więcej informacji.

Sieć Bitcoin

Trudność sieci wydobywczej Bitcoin jest miarą tego, jak trudno jest znaleźć nowy blok w porównaniu z najprostszym, jaki można sobie wyobrazić.

Oblicza się ją ponownie dla każdego bloku w 2016 r. w taki sposób, że poprzednie bloki w 2016 r. zostałyby wygenerowane dokładnie w ciągu dwóch tygodni, gdyby wszyscy wydobywają węgiel w tym trudnym położeniu. Dzięki temu średnio co dziesięć minut powstanie jeden blok.

W miarę przyłączania się większej liczby górników tempo tworzenia bloków będzie rosło. W miarę jak rośnie tempo wytwarzania bloków, trudności rosną, aby zrekompensować to, że tempo tworzenia bloków będzie spadać.

Wszelkie bloki wydawane przez złośliwych górników, które nie spełniają wymaganego celu trudności, będą po prostu odrzucane przez wszystkich członków sieci i tym samym będą bezwartościowe.

Nagroda blokowa Bitcoin

Kiedy blok zostanie odkryty, odkrywca może przyznać sobie pewną liczbę bitcoinów, co jest uzgadniane przez wszystkich członków sieci.

Obecnie nagroda ta wynosi 25 bitcoins; wartość ta zmniejszy się o połowę co 210 000 bloków. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w części Kontrolowana podaż walut.

Dodatkowo, górnik otrzymuje nagrody w postaci opłat wnoszonych przez użytkowników wysyłających transakcje.

Opłata jest zachętą dla górnika do włączenia transakcji do swojego bloku. W przyszłości, ponieważ liczba nowych górników bitcoins może się zmniejszać w każdym bloku, opłaty te będą stanowić znacznie większy procent przychodów z wydobycia.

Rate this post
Poprzedni artykułKasy rejestrujące a systemy punktów sprzedaży (POS)
Następny artykułGdzie warto inwestować w apartamenty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj