Jak zmniejszyć zobowiązania wynikające ze współpracy z brokerami kurierskimi?

Przedsiębiorcy, którzy chcąc korzystać z usług firm kurierskich, muszą podpisać odpowiednią umowę. Rozwiązanie to wiążę się z wieloma formalnościami. Alternatywną opcją jest wybór usług brokera. Warto wiedzieć, czy współpraca ta wymaga licznych zobowiązań.

Minimum formalności

Właściciele e-sklepów, którzy chcą korzystać z usług firmy kurierskiej, zobowiązani są do podpisania odpowiedniej umowy. Rozwiązanie to wymaga wielu formalności, których dopełnianie jest zazwyczaj dość uciążliwe. W przypadku współpracy z brokerem kurierskim, nie trzeba martwić się umowami i oficjalnymi zobowiązaniami. Wystarczy wejść na stronę Sendit i założyć odpowiednie konto. Cały proces trwa kilka minut. Przedsiębiorcom udostępniane są wszystkie dostępne opcje i funkcje. W panelu administracyjnym można sprawdzać ceny oraz testować różnorodne rozwiązania. Ponadto, w przypadku wszelkich pytań oraz ewentualnych nieścisłości dostępne jest wsparcie techniczne.

Wygodne rozwiązania

Właściciele e-sklepów, którzy mają podpisaną umowę z inną firmą lub punktami nadawczymi, nie muszą rezygnować z ustalonych zobowiązań w przypadku podjęcia pracy z brokerem. Pośrednicy dostosowują bowiem rozwiązania do potrzeb klientów biznesowych. Do platformy można w prosty sposób podłączyć każdego partnera kurierskiego. Opcja ta umożliwia zwiększenie zasięgu e-sklepu.

Integracja

Brokerzy kurierscy zapewniają dostęp do usług kilkunastu firm przewozowych. Wystarczy zintegrować platformę e-sklepu z restowym API. Dzięki temu w łatwy sposób można zarządzać zleceniami opierającymi się na nadaniu i odbiorze paczki w punkcie oraz usługach świadczonych na mocy ustaleń własnych z konkretnymi przewoźnikami. Użytkownik sam decyduje o tym, jakie formy dostawy udostępnia swoim klientom. Może on również selekcjonować firmy spośród listy dostępnych kurierów.

Korzystanie z usług brokera kurierskiego nie wymaga uciążliwych formalności i zobowiązań ze strony przedsiębiorcy. To proste i wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób działających w sektorze e-commerce. Korzystając z usług brokerów, można również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pośrednicy często oferują bowiem atrakcyjniejsze stawki niż firmy kurierskie.

4.5/5 - (2 votes)
Poprzedni artykułPozwolenie zintegrowane – co to jest i w jakich przypadkach jest wymagane
Następny artykułNowy JPK – jak się przygotować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj