Kiedy warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie?

Ubezpieczenie jest to umowny obowiązek wykonania świadczenia, przez ubezpieczyciela na rzecz ubezpieczonego, w przypadku zaistnienia zdarzeń występujących w życiu, zdrowiu lub mieniu ubezpieczonego, które określa w umowa ubezpieczeniowa zwana. Obowiązek swój ubezpieczyciel realizuje poprzez wypłatę odszkodowania lub świadczenia z funduszu utworzonego ze składek wnoszonych przez ubezpieczonych. Umowa ubezpieczenia uregulowana została w kodeksie cywilnym a jej zawarcie ubezpieczyciel zobowiązany jest potwierdzić dokumentem ubezpieczenia, czyli polisą. Wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują również zróżnicowaną ofertę umów dodatkowych skierowana do osób, które chcą rozszerzyć zakres ubezpieczenia i zapewnić sobie maksymalna ochronę. W dokumentach OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) zawarte jest nawet kilkanaście rozszerzeń zakresu ubezpieczenia. Klient może wybrać interesujące go dodatki.

Jakie ubezpieczenie dodatkowe warto posiadać?

Świadomość i chęć zminimalizowania skutków zagrożeń wzrastają coraz bardziej, wobec czego ubezpieczyciele starają się dopasować polisy do wielu nowych potrzeb.  Podstawowe ubezpieczenia są dla większości klientów niewystarczające i wielu decyduje się na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia poprzez ubezpieczenia dodatkowe szczególnie w zakresie ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń komunikacyjnych i ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej (OC). W ubezpieczeniach życia i zdrowia najczęściej oferowane są rozszerzenia dotyczące ciężkich chorób, nowotworów złośliwych, wypadków komunikacyjnych, złamań i pobytu w szpitalu. W ubezpieczeniach komunikacyjnych oprócz obowiązkowego OC dodatkowo można poszerzyć zakres ubezpieczenia o Autocasco, Assistance, NNW chroniące kierowcę i pasażerów, ubezpieczenie szyb i inne produkty zwiększające ochronę kierowcy i jego pojazdu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest rodzajem ubezpieczenia majątkowego dającego ochronę, gdy ubezpieczony jest zobowiązany do naprawienia wyrządzonej szkody. Ubezpieczenie OC chroni przed konsekwencjami, pokrywając koszty związane z odszkodowaniem. Ubezpieczenie OC może dotyczyć sfery komunikacyjnej, zawodowej, wynajmu nieruchomości, uprawiania sportu lub turystyki i wszelkich innych działań, podczas wykonywania których można wyrządzić szkodę majątkową.

Dlaczego warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie?

Rozwój cywilizacyjny dzisiejszego świata oprócz poprawy warunków życia niesie również za sobą wzrost zagrożeń dla zdrowia stanu posiadania i innych. Chcemy poznawać inne kraje, zdrowo i długo żyć, coraz więcej dóbr posiadać i posługiwać się najnowszymi technologiami. Stwarza to szereg zagrożeń nie znanych wcześniej. Nasza świadomość coraz bardziej wzrasta więc dążymy do zwiększenia lub utrzymania naszego stanu posiadania. Dlatego ubezpieczyciele starają się dopasować polisy do wielu nowych potrzeb swoich klientów oferując bardzo różnorodną ofertę umów dodatkowych maksymalizujących ochronę i zwiększających bezpieczeństwo finansowe klientów. Poczucie komfortu w wielu sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć jest nieocenioną wartością dodaną wynikającą z rozszerzonej ochrony ubezpieczeniowej. W wyborze dodatkowych ubezpieczeń warto skorzystać z rady doświadczonych doradców ubezpieczeniowych na przykład w stołecznym oddziale Warszawa-Ursynów multiagencji ubezpieczeniowej Eurofinance.

Rate this post
Poprzedni artykułSłodkie upominki biznesowe na każdą okazję. Co wybierają firmy?
Następny artykułJakie są rodzaje klimatyzatorów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj