Korzyści z posiadania dokładnych ciężarów i wymiarów w systemach magazynowych

Większość firm słyszała o zaletach wysokiego poziomu posiadania dokładnych wag i miar (wymiarów sześciennych) dla każdej jednostki SKU w swoich systemach zarządzania magazynem, ale wiele operacji wciąż ich nie wykorzystuje. Bez tych informacji firmy będą miały trudności z dostarczeniem podstawowych danych do wykonania podziału, lepszego planowania wydajności, a w razie potrzeby planowania pełnego pojazdu lub LTL. W związku z tym mogą płacić więcej za opłaty dodatkowe i inne opłaty frachtowe – dotyczy to również małej paczki.

Przez wymiarowanie zapasów SKU rozumiemy dokładne pomiary sześcienne i masy za pomocą technologii np. waga magazynowa do 150 kg, a nie pomiary ręczne lub szacunki. Wymiarowanie jest ważnym elementem zarządzania operacjami. W celu zwymiarowania zapasów SKU, firmy nabywają system pomiaru i ważenia (zwany również systemami wymiarowania). Systemy te są dostępne w różnych modelach, takich jak jednostki mobilne na wózku lub skaner dużego łóżka zgodny z przenośnikami.

Podstawowe systemy skanują produkt w celu ustalenia wymiarów; waży przedmiot; rejestruje i wysyła do magazynu lub systemu wysyłki przedsiębiorstwa. Aktualizowanie głównego pliku produktu może odbywać się w trybie wsadowym lub online w czasie rzeczywistym.

Główne korzyści z posiadania ciężarów i wymiarów dla zapasów magazynowych:

Zwiększona dokładność kosztów wysyłki

Oczywiście zawsze najlepiej jest znać dokładne ciężary z wyprzedzeniem, niż mieć wykształcone przypuszczenie masy. Bez tych informacji może być trudno ustalić, czy odpowiednio naliczasz opłaty klientom w oparciu o rzeczywiste opłaty (z wyjątkiem analizy poubojowej – do tego czasu jest już za późno). Zobaczysz obniżenie opłat za wyposażenie dodatkowe poprzez wyeliminowanie ręcznych, kosztownych błędów.

Lepsza kartonizacja

Rozmiary skrzynek można określić na stanowiskach pakowania za pomocą funkcji kartonowania, a nie na podstawie indywidualnego wyboru najlepszego rozmiaru pudełka. Pozwoli to zaoszczędzić czas na wypróbowywaniu różnych rozmiarów skrzynek i zmniejszy użycie zbyt dużego pudełka wypełnionego powietrzem i niepotrzebnych szlamów. Funkcja kartonowania może ustalić, czy wiele elementów można połączyć w jednym kartonie. Często sprawdzają się

Ulepszone rozstawianie towarów

Wymiarowanie umożliwia w niektórych przypadkach łatwiejsze i bardziej systematyczne rozmieszczeni towarów. Jeśli znasz wymiary sześcienne i wymiary lokalizacji magazynowej, system będzie mógł zalecić, gdzie umieścić przedmiot w najkorzystniejszej lokalizacji.

Przyszłe planowanie zdolności

Z wymiarowane zapasy w znacznym stopniu pomagają w planowaniu pojemności magazynu w przyszłości, niezależnie od tego, czy będzie to reorganizacja istniejącej powierzchni, czy też planowane przeniesienie do nowego obiektu. Jednym z bardziej pracochłonnych kroków przy planowaniu nowego obiektu jest ustalenie, ile wymaganych miejsc do kompletacji i magazynowania jest wymaganych. Aby to zrobić dokładnie, podstawą dla decyzji powinna być średnia i szczytowa inwentaryzacja oparta na pomiarach sześciennych. Ponadto posiadanie ciężaru i wymiarów pomaga określić potrzebne regały paletowe.

Przenośnik i inne planowanie automatyzacji

Przy określaniu projektu przenośnika i innych form automatyzacji konieczne będzie określenie celów projektowych w oparciu o rozmiar i wagę produktów. Jeśli nie jest to łatwo dostępne, staje się dość długim procesem, który należy ukończyć przed rozpoczęciem ostatecznego projektowania i inżynierii.

Automatyzacja wysyłki

Dostępne są szybkie systemy wysyłkowe „drukuj i zastosuj”, które mogą skanować, ważyć, określać wymiary i kostkę, drukować i nakładać kartonowe etykiety wysyłkowe.

Kontrola jakości

W niektórych operacjach kontrola jakości oparta na wadze może być wykonywana dla przesyłek przychodzących i wychodzących w oparciu o masę produktów. W przypadku przesyłek przychodzących może to zaoszczędzić czas (kontrole wizualne) w procesie odbioru i kontroli. W przypadku wychodzących wysyłek kartonowych może sygnalizować potencjalne niewłaściwe wysyłki.

Planowanie transportu ciężarówek

Jeśli przewozisz pełny ładunek ciężarówki lub próbujesz wysunąć palety, posiadanie kostki i wymiarów może zaoszczędzić sporo czasu.

Rate this post
Poprzedni artykułRóżne typy i formy wizytówek. Na co się zdecydować?
Następny artykułTrzy największe zalety zakupu ubezpieczenia przez internet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj