Magazyny w Białymstoku – budowa, kupno, a może wynajem?

Wiele rodzajów firm jest w stanie wystartować dopiero wtedy, gdy posiada odpowiednio duże powierzchnie magazynowe. Białystok jako atrakcyjny rynek dla biznesu przyciąga więc osoby poszukujące takich obiektów. Jakie opcje ma przedsiębiorca szukający miejsca przechowywania towaru lub sprzętu? Może odpowiedni obiekt zbudować, kupić lub wynająć.

Budowa, czyli skok na głęboką wodę

Rozpoczęcie budowy własnej hali magazynowej to często pierwsze skojarzenie firm, które potrzebują takiego miejsca. Czy jednak pierwsze zawsze oznacza najlepsze? Zastanówmy się nad plusami i musami takiego rozwiązania, zestawiając je z innym, jakim są magazyny do wynajęcia. Białystok to średniej wielkości, dość znane i atrakcyjne turystycznie miasto. Grunty pod budowę magazynu będą więc sporo kosztować. Nie każdego przedsiębiorcę stać na taki jednorazowy wydatek. Wynajmując powierzchnie magazynowe w Białymstoku, również trzeba liczyć się z kosztami, ale ponoszonymi co miesiąc w mniejszej wysokości. Co więcej, budowa magazynu to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, wymagające czasu i zaangażowania.

Kupno magazynu szytego na miarę

Taka opcja wydaje się być najprostsza, najtańsza i najszybsza. Omija nas wtedy urzędnicza machina związana z załatwianiem pozwolenia na budowę, a jednocześnie mamy własny obiekt – bez czynszu i konieczności odnowy umowy co kilka lat. Z drugiej strony zostajemy przywiązani do jednego miejsca, a ewentualna przeprowadzka rodzi pewne kłopoty. Co więcej, wcale nie tak łatwo znaleźć wśród ofert będące w dobrym stanie technicznym magazyny. Białystok i inne miasta w Polsce obfitują w obiekty takie jak magazyny i hale produkcyjne, ale sprzedawane są zwykle starsze, mniej nowoczesne budynki. Może się więc okazać, że koszty remontu będą przytłaczające, a inwestycja nieopłacalna.

Magazyny do wynajęcia – Białystok jako lokalizacja na tyle, ile potrzebujesz

Na koniec chcemy wspomnieć o wynajmie magazynów. To rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, ponieważ daje dużą elastyczność. Ciężko przewidzieć potrzeby firmy za 10 lat, nawet tej najlepiej prosperującej. Nigdy do końca nie wiadomo, czy na horyzoncie nie pojawi się widmo przeprowadzki bądź zmniejszenia (albo zwiększenia) potrzebnej powierzchni. Warto więc obejrzeć oferowane na wynajem powierzchnie magazynowe – Białystok to miasto, gdzie znajdziemy ich sporo. Zazwyczaj takie obiekty są wynajmowane na 5 lat, choć zdarzają się i kontrakty trzyletnie. Związujemy się więc z dana lokalizacją na tyle, ile potrzebujemy – bez obaw o przyszłość i zobowiązań.

Rate this post
Poprzedni artykułNowy JPK – jak się przygotować?
Następny artykułJak wybrać szkolenie na audytora wewnętrznego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj