Na zakupy bez maseczki

Od 28 marca bieżącego roku zniesiony został obowiązek noszenia maseczek. Zmiana ta została wprowadzona w życie przez Ministerstwo Zdrowia, które podaje jednak różne dodatkowe zalecenia, do których stosowania na co dzień zachęca. Czy można zrobić zakupy w sklepach bez maseczki i jak podchodzić do kwestii dbania o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych?

Rozwaga i odpowiedzialność kluczem do sukcesu

Obecnie obowiązek noszenia maseczek ochronnych, które zasłaniają usta i nos, dotyczy tylko placówek leczniczych. Muszą się do niego stosować zarówno pacjenci, jak i pracownicy tego typu miejsc. Dlatego mimo wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia zmian, w przychodniach, szpitalach i klinikach nadal należy zakładać maseczkę i oczekiwać, że personel również będzie miał ją poprawnie założoną.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku robienia zakupów. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, które weszło w życie od 28 marca 2022 roku, podczas robienia zakupów w galeriach handlowych noszenie maseczek nie jest obowiązkowe. Dotyczy to zarówno przestrzeni w centrum sprzedażowym, jak i poszczególnych sklepów odzieżowych, spożywczych lub innych.

Minister zdrowia podczas przedstawiania swojej decyzji podkreślił jednak, że w przypadku dużego ruchu oraz wysokiej liczby klientów w konkretnych miejscach, po maseczkę warto sięgać. Bardzo istotne jest, aby w tej kwestii zachować rozwagę i zdrowy rozsądek oraz wykazać się odpowiedzialnością społeczną. ZPPHiU również do tego zachęca, aby wszyscy mogli robić zakupy wygodnie i bezpiecznie.

Bezpieczeństwo i zdrowie zawsze na pierwszym miejscu

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług apeluje do klientów i pracowników placówek handlowych o zdrowy rozsądek oraz empatię i odpowiedzialność. Dzięki rozważnemu podejściu będziemy wspólnie mogli dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Nie narażajmy innych na niepotrzebne problemy i oszczędźmy ich sobie. Zachowujmy dystans społeczny, dezynfekujmy ręce i dbajmy o to, aby pracownicy i klienci nie czuli się w żaden sposób zagrożeni.

Pozostawienie placówek handlowych i usługowych, takich jak galerie i sklepy wielkopowierzchniowe, otwartych jest niezwykle istotne z punktu widzenia przedsiębiorców z tej branży. Dlatego wspólnie dbajmy o to, aby pracownicy zatrudnieni w tych miejscach mogli bez przeszkód realizować swoją pracę, nie musząc obawiać się o bezpieczeństwo swoje i innych. Wspólna odpowiedzialność jest kluczem do sukcesu.

Rate this post
Poprzedni artykułWykorzystanie grzałek przemysłowych w różnych branżach
Następny artykułJakie zastosowanie mają wydruki wielkoformatowe? Poznaj ich charakterystykę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj