Nie wiesz jaki kalendarz jest dla ciebie? Sprawdź najlepsze rozwiązania

Nie da się w życiu robić wszystkiego z biegu. Są sprawy, które trzeba zaplanować, wykonać w odpowiednim momencie. Nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego opanować wyłącznie pamięcią. Potrzebujemy pomocnika, który będzie nam przypominał o wszystkim w natłoku zajęć. Takim pomocnikiem jest kalendarz.

Notatnik najlepszy?

Kalendarze książkowe są wciąż bardzo popularne. Może się wydawać, że w dobie pełnej cyfryzacji zostały całkowicie zapomniane, jednak wciąż gros osób bardzo chętnie po nie sięga. Może nie dają tak dużych możliwości, jak elektroniczne planery, jednak są na pewno bezpieczniejsze. Nikt nie wykradnie danych, nie rozładują się, nie pęknie w nich wyświetlacz. Aż do momentu zapełnienia będą spełniać swoją funkcję.

Co ważne, współczesny druk kalendarzy pozwala na wybór odpowiedniego modelu dla siebie. Format, rozkład stron, informacje dodatkowe – to wszystko możemy dobrać według własnych potrzeb. Dzięki temu zyskujemy organizer czasu skrojony na miarę, pomocny w każdej sytuacji i wygodny w użytkowaniu.

Przed ekranem całą dobę

Niemal każdy z nas posiada dziś smartphone’a, tablet czy laptopa. W dzisiejszym świecie życie bez technologii jest praktycznie niemożliwe. Technologia nam pomaga, ale też czasami szkodzi. Niemniej jednak aplikacje kalendarza, które są na każdym urządzeniu, są niezwykle pomocne i nic dziwnego, że tyle osób korzysta z nich zamiast klasycznych notatników.

Całe dnie spędzamy przed ekranem i już jest to normą, że nawet w przypadku sprawdzenia planu dnia, sięgamy do kieszeni albo patrzymy w monitor. Jest to po prostu wygodne. Zwłaszcza w momencie, kiedy wszystkie urządzenia i aplikacje mamy ze sobą sparowane. Wiele rzeczy sami musimy wpisać, ale też wiele jest ściąganych tam samoistnie z innych źródeł.

Wystarczy, że odpowiednio skonfigurujemy ustawienia i zawsze w odpowiednim momencie dostaniemy powiadomienie o zbliżającym się terminie zadania do wykonania. To jest wygoda. A że sobie ją cenimy, nie wyobrażamy sobie często innego rozwiązania niż właśnie to oferowane przez technologię.

A gdyby tak zapisać na ścianie?

Są różne typy ludzi. Nic więc dziwnego, że każdy wybiera inną formę kalendarza. Poza tymi najbardziej oczywistymi są również te mniej popularne, ale równie skuteczne. Pierwszą są tablice korkowe. Taka o dużym formacie, powieszona nad biurkiem, potrafi być naprawdę pomocna. Wystarczy ją podzielić na sektory i w każdym z nich przypinać kartkę z konkretną informacją. Dobrze rozplanowana tablica będzie naprawdę świetnym organizerem czasu.

Inną formą jest farba tablicowa. To dość modne ostatnio rozwiązanie przy wykańczaniu wnętrz może okazać się pomocne także przy planowaniu. Warto jedną ze ścian przeznaczyć na… notes. Najlepiej tą, którą często mijamy. Jest to bardzo wygodne, jeśli skupiamy się na krótkim okresie – np. tygodniu. W ten sposób możemy szybko zapisać informacje i zawsze przed wyjściem z domu spojrzeć, co nas czeka. Największym plusem tzw. tablicówki jest jej trwałość. To rozwiązanie na wiele lat.

Rate this post
Poprzedni artykułZdobywaj więcej klientów dzięki E-mail retargeting
Następny artykułOpisy produktów na stronie internetowej – jak to robić dobrze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj