Organizacja imprezy firmowej nie musi być trudna

Impreza firmowa to nie lada wyzwanie. Zwykle w takim wydarzeniu bierze udział spora grupa osób, do tego trzeba jeszcze zorganizować firmowe eventy oraz zadbać o przyjemne spędzenie czasu wolnego. Jak się za to zabrać?

Co to za impreza?

Nim rozpocznie się planowanie imprezy, trzeba najpierw jasno określić jej charakter i pod tym kątem organizować harmonogram. Inne wymagania dotyczą bowiem szkolenia dla pracowników, a inne imprezy typowo integracyjnej, znaczenie ma także to, czy uczestnicy znają się i są z jednej firmy, czy może pojawią się także goście z zewnątrz.

Wybieramy miejsce

Idealna lokalizacja na firmową imprezę to z jednej strony miejsce, do którego łatwo dotrzeć, ale z drugiej strony powinna być to miejscówka gwarantująca komfort, prywatność oraz bogate zaplecze usługowe. Najlepsze będą ośrodki położone nieco na uboczu, wśród rozległych terenów zielonych, ale zarazem blisko dużych ośrodków miejskich, jak na przykład Rancho pod Bocianem, w odległości zaledwie 20 kilometrów od Warszawy.

Plusem takiej lokalizacji jest dostęp do wielu atrakcji plenerowych, co pomaga w integrowaniu się uczestników imprezy. Do tego dobry ośrodek nie tylko zapewni sam teren, ale też pomoże zorganizować firmowy event oraz rozrywkę w czasie wolnym, dostosowując plan zajęć do potrzeb konkretnego klienta.

Ośrodki tego typu zwykle dysponują przynajmniej jedną salą konferencyjną – warto sprawdzić, czy dysponują nowoczesnym sprzętem do prowadzenia szkoleń bądź odczytów, oraz czy można liczyć na wsparcie techniczne ze strony personelu.

Nocleg i wyżywienie

Większa impreza firmowa zakłada zwykle przynajmniej jeden nocleg. Goście biorący udział w takim wydarzeniu powinni być ulokowani w jednym hotelu, w przypadku mniejszych grup dobrym rozwiązaniem są domki dla kilku, kilkunastu osób, co zapewnia uczestnikom jeszcze większą prywatność. Kolejny ważny punkt to liczba miejsc postojowych – jeśli na imprezę goście dojeżdżają własnymi samochodami, nie powinni mieć oni żadnych problemów z bezpiecznym zaparkowaniem auta.

Istotne jest również zaplecze gastronomiczne – organizując wyjazd należy sprawdzić, jakie menu jest dostępne na miejscu, czy można przygotować uroczystą kolację albo nieformalny piknik na świeżym powietrzu w zależności od planu imprezy, ile posiłków jest dostępnych w pakiecie i czy możliwe jest przygotowanie dań wegetariańskich albo dla osób z alergiami pokarmowymi.

Rate this post
Poprzedni artykułWorki do zabezpieczeń w kontenerach
Następny artykułZatory płatnicze w 2020. Przyczyny, konsekwencje i sposoby rozwiązywania problemów z zatorami płatniczymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj