Sklep skrojony na miarę

W 2020 duża część handlu przeniosła się do sieci. Udział rynku e-commerce w Polsce i tak był na wysokim poziomie i stale rośnie. Coraz więcej sklepów przekonała się do tej formy sprzedaży, dla innych było to kwestią utrzymania się na rynku, a jeszcze inni łączą obsługę stacjonarną z tą przez internet. Nic dziwnego, że wraz z tymi trendami rośnie zainteresowanie platformami, na których zakłada się e-sklepy. Ci, którzy działają w sieci, natomiast udoskonalają swoje strony przy użyciu dostępnych modułów.

  1. Jakie moduły warto kupić?
  2. Bądź widoczny
  3. Integracje

Jakie moduły warto kupić?

Jedną z popularniejszych platform na rynku jest PrestaShop. Jest intuicyjna, ma prosty interfejs i nawet laik w dziedzinie poradzi sobie z założeniem sklepu oraz jego obsługą. To właśnie sprawia, że obecnie z tego narzędzia korzysta już ponad 126 tysięcy sklepów internetowych i z pewnością będzie ich jeszcze więcej. Bazowanie na gotowych szablonach pozwala szybko założyć e-biznes wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami. Poza tym dodatkowo można dokupić również różnorodne moduły PrestaShop, które pozwolą spersonalizować stronę, zainstalować rozwiązania, których w danym momencie lub też w danej branży potrzebujemy.

Bądź widoczny

Dużą popularnością cieszą się moduły, które poprawiają widoczność w wyszukiwarce. Pomagają one zadbać o dobre pozycjonowanie strony, a tym samym pomagają jej zaistnieć na wyższych pozycjach na przykład w Google. A to sprawia, że jest większa szansa, że klient trafi do konkretnego sklepu i być może zostawi tam pieniądze. Optymalizację sklepu pod kątem wyszukiwarek ułatwiają moduły SEO. Poza tym znaleźć można również dodatki przeznaczone do działań marketingowych, które pozwalają tworzyć newslettery czy też generować bony rabatowe.

Integracje

Bardzo ważnym elementem działania sklepu internetowego są jego integracje na przykład z Allegro lub innymi portalami. To pozwala szybciej obsługiwać różne strony czy serwisy ogłoszeniowe, a tym samym oszczędza czas i pieniądze. Przykładam jest na przykład  możliwość synchronizacji zamówień, a tym samym w jednym panelu można prowadzić kilka kanałów sprzedaży. To zwiększa funkcjonalność sklepu internetowego oraz pozwala docierać z ofertą do różnych grup klientów. Społeczność PrestaShop oferuje zarówno płatne, jak i bezpłatne moduły. Dostępne są w oficjalnym katalogi, w specjalnym markecie lub na stronach producentów. Zawsze muszą być jedna kompatybilne z konkretną wersją sklepu. Wówczas płatności, wysyłka, obsługa kurierska czy też obecność w mediach społecznościowych i wiele innych możliwości będzie w zasięgu myszki i klawiatury.

Rate this post
Poprzedni artykułZastosowanie grzałek przemysłowych
Następny artykułOutsourcing usług – ryzyko i korzyści

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj