Spółka z.o.o – jakie są wymagania?

Własny biznes to marzenie wielu ambitnych przedsiębiorców. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób przygotować się do rozpoczęcia swojej działalności i o czym pamiętać, by spółka funkcjonowała na rynku w pełni legalnie. Oto kilka podpowiedzi!

Od czego zacząć?

Oczywiście bardzo istotny jest biznesplan, lecz to nie wszystko. W przypadku zakładania spółki z.o.o należy przygotować się na sporo formalności i związany z nimi czas oczekiwania, a także koszty samodzielnej rejestracji spółki, która aby działać legalnie, musi posiadać numery KRS, REGON i NIP. Ponadto spółka wymaga zarejestrowania do VAT. Aby uniknąć formalności coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z atrakcyjnej oferty, jaką jest sprzedaż gotowej spółki. To dogodne rozwiązanie, jeżeli zamierza się rozpocząć działalność od zaraz.

Kupno gotowej spółki – co zakłada?

Zakup gotowej spółki umożliwia rozpoczęcie prowadzenia biznesu już od momentu dokonania transakcji. Taka spółka jest zarejestrowana w wymaganych urzędach oraz posiada niezbędne numery KRS, REGON i NIP. W ofercie są zarówno spółki z czystą historią gospodarczą, bez żadnych finansowych zobowiązań, jak i z dłuższą, zależnie od preferencji kupującego. Nabyć można także spółkę VAT-UE oraz gotową spółkę zagraniczną. Ilość opcji, zapewnia szeroki wybór przedsiębiorcom, którzy zamierzają założyć własny biznes.

Kupno gotowej spółki – czemu opłaca się skorzystać z tego rozwiązania?

Sprzedaż gotowej spółki zapewnia możliwość dostępu do wielu korzyści. Nie raz przedsiębiorcy tracą motywację, która towarzyszyła im podczas planowania biznesu, kiedy muszą trwonić cenny czas na zarejestrowanie spółki i wydać na ten proces dużą sumę pieniędzy. Zakup gotowej spółki pozwoli im tego uniknąć, gdyż zaraz po dokonaniu transakcji mogą rozpoczynać działalność. Co więcej, ta opcja zapewnia profesjonalne wsparcie księgowe, podatkowe oraz prawne. Z tych powodów warto rozważyć kupno gotowej spółki, uniknąć zbędnych formalności i już na samym starcie zaoszczędzić pieniądze.

Rate this post
Poprzedni artykułKiedy przeprowadzić audyt kadrowo-płacowy?
Następny artykułJak doładować telefon na kartę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj