Ubezpieczenie NNW – co należy o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie NNW, zgodnie ze swoją nazwą chroni jego posiadacza przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych polisa dotyczy samochodu, którym porusza się kierowca i opcjonalnie pasażerowie. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu NNW komunikacyjnym? Oto garść najważniejszych faktów!

Ubezpieczenie NNW zapewnia odszkodowanie w przypadku uszczerbku na zdrowiu

Dobrowolne ubezpieczenie NNW uprawnia osobę ubezpieczoną do otrzymania odszkodowania, jeżeli odniesie ona trwały uszczerbek na zdrowiu bądź dojdzie do rozstroju zdrowia w wyniku nieszczęśliwego wypadku. To dobre zabezpieczenie, które pomaga wówczas podreperować budżet – pieniądze zabezpieczają klienta, jeśli utraci zdolność do pracy. Odszkodowanie może się również przydać na pokrycie dodatkowych kosztów leczenia czy rehabilitacji. Co ciekawe, ubezpieczenie NNW zazwyczaj obowiązuje nie tylko w momencie prowadzenia pojazdu, ale również podczas innych form korzystania z niego – na przykład w trakcie naprawy, bądź wsiadania lub wysiadania z auta.

Ubezpieczenie NNW chroni również pasażerów

Warto pamiętać, że ubezpieczenie NNW chroni nie tylko kierowcę. Jako ubezpieczenie osobowe obowiązuje również pasażerów pojazdu, którzy w razie nieszczęśliwego zdarzenia także mogą odnieść uszczerbek na zdrowiu. Między innymi z tego względu o polisie powinni pomyśleć kierowcy, którzy założyli już rodzinę i chcą chronić swoich bliskich.

Cena zależna od wysokości polisy i jej zakresu

Każde ubezpieczenie NNW jest nieco inne. Polisy różnią się pomiędzy sobą również ceną. Ta ostatnia zależy od wielu czynników związanych z polityką danego ubezpieczyciela. Największy wpływ na cenę ubezpieczenia ma oczywiście jego wysokość, ale również zakres, a konkretnie szkody, które są wymienione w warunkach polisy.

Wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela

Jak każde ubezpieczenie komunikacyjne, również polisa NNW może zakładać wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Do wypłaty odszkodowania nie dojdzie w przypadkach takich jak:

  • prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków bądź alkoholu,
  • próba samobójcza,
  • usiłowanie popełnienia przestępstwa,
  • prowadzenie pojazdu bez posiadania stosownych uprawnień.

Ubezpieczenie NNW najtańsze przez internet

Warunki ubezpieczenia NNW komunikacyjnego, podobnie jak jego cena zależą od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego, aby kupić najkorzystniejszą polisę, warto porównać ze sobą jak najwięcej ofert. W tym celu kierowcy korzystają z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Jednym z najczęstszych wyborów jest porównywarkach Kiosk Polis (https://kioskpolis.pl/).

Polisy NNW wykupuje się w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC i opcjonalnie innymi dobrowolnymi polisami komunikacyjnymi – Autocasco i Assistance. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najtańsze. Aby dokonać wyboru optymalnej polisy, w pierwszej kolejności użytkownik musi wypełnić formularz ubezpieczeniowy dostępny pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/.

W kolejnym kroku na stronie ukazują się przygotowane dla konkretnego klienta oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Na tym polega ogromna wartość porównywarek – propozycje ubezpieczycieli można w sposób czytelny ze sobą zestawić i sprawdzić, jaki zakres obejmują i jak bardzo są opłacalne. Przy okazji warto dobrze zapoznać się z dołączonym do polisy dokumentem OWU. Po wyborze optymalnej oferty ubezpieczenie można błyskawicznie kupić przez internet.

Rate this post
Poprzedni artykułPłatność IVR – czym jest?
Następny artykułJak bardzo się różni pożyczka online od kredytu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj