Worki do zabezpieczeń w kontenerach

Spora część transportowanych ładunków umieszczana jest w dużych kontenerach. Sam kontener nie stanowi jednak wystarczającego zabezpieczenia dla przewożonych towarów, dlatego niezbędne są dodatkowe środki ochronne. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczają się praktyczne worki powietrzne.

Do czego służą worki sztauerskie?

Worki sztauerskie to po prostu worki wypełniane powietrzem, które stosuje się do zabezpieczenia i ustabilizowania ładunków znajdujących się w kontenerze. Dzięki workom mniejsze pakunki nie przesuwają się w ani w pionie, ani w poziomie, a rozwiązanie to sprawdza się w niemal każdym środku transportu, od samochodów dostawczych po statki towarowe.

Wielkość worka dobiera się w zależności od wysokości i ciężaru ładunku, od wielkości pustej przestrzeni pomiędzy towarami i ścianami kontenera oraz od warunków, w jakich towar będzie transportowany. Najwyższej jakości worki sztauerskie dobrze zniosą nawet wysoką wilgotność oraz skrajne temperatury.

Jak korzysta się z worków?

Worki powietrzne, dostępne między innymi na pro-trans.pl, są bardzo proste w użyciu. Na brzegu worka znajduje się zawór, przez który wprowadza się i usuwa powietrze. Do napełniania worków służy specjalny pistolet – jeden worek da się napompować w kilkanaście sekund, więc nawet gdy towaru w kontenerze jest bardzo dużo, zabezpieczenie ładunku nie jest tak czasochłonne jak przy innych metodach.

Worki są w stanie przetrwać bez utraty powietrza wielodniową podróż, a po spuszczeniu powietrza wystarczy je złożyć i już są gotowe do ponownego użytku. W sprzedaży dostępne są także worki jednorazowe.

Rodzaje worków sztauerskich

Model light służy do zabezpieczania ładunków lekkich – jest oznaczony zielonym paskiem dla łatwiejszego rozróżnienia. Tego typu worki sztauerskie wytrzymują nacisk do 12 ton i wykorzystuje się je w kontenerach oraz samochodach ciężarowych. Dostępne są w różnych rozmiarach.

Model medium też może mieć różną wielkość, a jego wytrzymałość sięga 23 ton. Worki medium mają oznaczenie w kolorze czerwonym.

Najbardziej wytrzymałe są worki typu heavy. Znoszą one nacisk do 40 ton i mogą być wykorzystywane do transportu w ekstremalnych warunkach. Te najbardziej wytrzymałe worki wyróżniają się oznaczeniem w kolorze niebieskim.

Rate this post
Poprzedni artykułReklama wielkiego formatu, czy to się opłaca?
Następny artykułOrganizacja imprezy firmowej nie musi być trudna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj