Odroczona płatność dla firm – idealne ułatwienia dla kupujących i sprzedających

Całkiem niedawno największy w Polsce portal zakupowy Allegro rozpoczął działania na rzecz wypłacalności firm. Mówiąc inaczej – zainwestował i otworzył specjalny program dla firm, które aktualnie mogą odraczać płatność za zakupione towary. Oznacza to, że za standardowe zakupy biznesowe realizowane będą o czasie, jednak samo opłacenie faktury może odbyć się w późniejszym terminie.

Odroczona płatność dla firm – co to takiego?

Nowa forma zakupów dedykowana jest firmom, które zazwyczaj robią duże zakupy, wiele produktów potrzebują na już, jednak nie za wszystko są w stanie zapłacić w jeden dzień, podczas składania zamówienia. Z odroczonej płatności trwającej nawet 60 dni mogą skorzystać firmy, które mają aktywne konto Firma na Allegro – dotyczy to pełnej aktywacji. Ponadto, opcja ta jest dostępna dla przedsiębiorstw, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz są zarejestrowane w Polsce.

Allegro Biznes pozwala przedsiębiorcom na odroczoną płatność tylko w momencie, kiedy sprzedający włączy tę usługę u siebie. Odroczoną płatnością można cieszyć się praktycznie od ręki, wystarczy pozytywnie przejść bardzo krótki proces weryfikacyjny, a ponadto przystąpić do umowy faktoringu. Aktywacja konta, w którym możliwa jest odroczona płatność nie jest wcale trudna, wystarczy kilka kliknięć i po sprawie.

Zachowanie płynności finansowej, a termin płatności

Zarówno przedsiębiorcy, jak i sprzedający chętnie korzystają z odroczonej płatności. Firmom pozwala to na zachowanie płynności, przy jednoczesnym uzyskaniu rewelacyjnych produktów, a sprzedającym na zarobek – mniejszy, lub większy, ale zarobek. Konto firmowe na Allegro Biznes to fantastyczny sposób na łatwe i szybkie zakupy, bez natychmiastowego opłacania. Doświadczenie pokazuje, że zarówno sprzedający, jak i kupujący chętnie korzystają z tej opcji. Ponadto, średnia wartość zamówień realizowanych w ramach konta firmowego i odroczenia płatności jest aż 12 razy większa, niż przed tym programem.

Odroczona płatność dla firm pozwala przedsiębiorcom robić przemyślane zakupy natychmiast, bez konieczności ich opłacania. Aktywacja usługi jest bardzo prosta, a długość terminu odroczenia wynosi 21, 45, a nawet 60 dni. Wszystko zależy zarówno od sprzedającego, jak i kupującego. Przedsiębiorcom pozwala to bowiem na zachowanie płynności finansowej, a dla sprzedającego oznacza to większą sprzedaż.

Zakupy z odroczonym terminem płatności – czy warto korzystać?

Z pewnością zakupy z odroczonym terminem płatności doceni zarówno kupujący, jak i sprzedający. Pozwalają one bowiem na zachowanie płynności głównie przez małe firmy. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku odroczonej płatności największą popularnością cieszą się artykuły elektroniczne – głównie komputery, drukarki, faks, telefony służbowe czy inne sprzęty pomagające prowadzić profesjonalną firmę. Sprzedający chętnie decydują się na tego rodzaju zakupy, mimo braku płatności natychmiastowej. Reguły panujące w przypadku zakupów z odroczeniem płatności są tak klarowne, że ani kupujący, ani sprzedający na tym nie tracą. Odroczona płatność pozwala firmom robić zakupy duże, przemyślane, idealne dla rozwijającej się firmy, jak i takiej, która działa już dłuższy czas. Odroczenie płatności o kilkanaście czy kilkadziesiąt dni to również świetne rozwiązanie dla średnich przedsiębiorców, którzy nie zawsze w danym momencie mają odpowiednią sumę pieniędzy, by zapłacić za swoje zakupy.

Rate this post
Poprzedni artykułDruk offsetowy – co to jest i jak działa?
Następny artykułReklama na Snapchacie – czy warto z niej skorzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj