Co warto wiedzieć na temat folii stretch?

W ciągu ostatnich lat folia stretch stała się niezwykle popularnym produktem. Obecnie spora część z nas wręcz nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego materiału służącego do pakowania. Czym tak naprawdę jest folia stretch? Do jakich celów możemy ją wykorzystywać? Jakimi zaletami się charakteryzuje? Przekonajmy się!

Folia stretch – co to jest?

Folia stretch to nic innego jak folia polietylenowa, której popularność jest obecnie ogromna. Wyróżniamy ja w kilku wariantach. Na rynku możemy się spotkać zarówno z rodzajem nieprzezroczystym, jak i przezroczystym. Co więcej, stretch występuje również w różnej grubości, szerokości, a także gabarytów. Właśnie dlatego nadaje się on do wielu typów przedmiotów w przeróżnych przestrzeniach.

Jakim przeznaczeniem cechuje się folia stretch?

Stretch zaliczamy do materiałów pakowych, które charakteryzują się ogromną uniwersalnością. Możemy się z nim spotkać w magazynach, przemyśle, a niekiedy nawet gospodarstwach domowych. Najczęściej jednak wykorzystuje się go do zabezpieczenia produktów w czasie transportu, a także ich składowania. Do jakich celów zatem możemy użyć folii stretch w naszym zaciszu domowym? Najpopularniejszym przeznaczeniem jest ochrona przedmiotów przed wilgocią oraz zabrudzeniami. Okazuje się również bardzo przydatna, kiedy składujemy wszelkiego rodzaju akcesoria oraz elementy wyposażenia w piwnicy, czy też na strychu.

Niekiedy folia polietylenowa jest również stosowana w kuchni. Pozwala nam ona na bardzo skuteczne zabezpieczenie żywności. Jedyne co musimy zrobić to zawinąć w nią owoce, warzywa, czy też ryby lub mięso, a sam materiał zadba o to, aby wszelkiego rodzaju groźne drobnoustroje po prostu się do niego nie dostały. Folia stretch jest również świetnym zabezpieczeniem przed roznoszeniem się wszelkiego rodzaju aromatów, które w przypadku wielu dań mogą być naprawdę intensywne.

Potrzebujesz materiałów do pakowania? Kup folię Stretch na Renbis.pl

Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że folia stretch jest także wykorzystywana w ogrodzie. Dzięki niej możliwe jest ochronienie elementów wyposażenia tarasów, które w szczególności w czasie zimy są bardzo narażone na zniszczenie. Co więcej, umożliwia nam ona zabezpieczenie niektórych roślin przed chłodem.

Zalety folii stretch – dlaczego tak wiele osób z niej korzysta?

Prawdopodobnie największą zaletą folii stretch jest komfort jej użytkowania. Materiał ten jest niezwykle lekki, dlatego bez większego problemu przywiera do powierzchni przedmiotu, jaki zamierzamy opakować. Co więcej, można go bez trudu naciągnąć, co sprawia, że zawartość zostanie ochroniona przed wilgocią, pyłem oraz kurzem. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że warstwa folii polietylenowej wręcz do minimum ogranicz ryzyko pojawienia się jakichkolwiek otarć, czy też zarysowań.

Folia stretch cechuje się również swoją uniwersalnością. Dzięki niej możliwe jest osłonięcie przedmiotów, które cechują się przeróżnym kształtem. Nawet jeśli mamy do czynienia z opakowaniami zbiorczymi, czy też zabezpieczeniem całych palet, to możemy być pewni, że folia tego typu sprosta temu zadaniu. Stretch jest odporny na wszelkiego rodzaju rozdarcia. W związku z tym przedmioty, jakie zostaną nim owinięte, pozostaną zawsze w świetnie formie. Ponadto, nowoczesne folie są odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Nie jest im straszna woda, temperatura, czy też promieniowanie UV. W związku z tym, jeśli chcemy ochronić nasze produkty przed właśnie takimi czynnikami, to warto postawić na folię stretch, a ona z pewnością nie nas nie zawiedzie, tylko w pełni wykona swoje zadanie.

Rate this post
Poprzedni artykułDo czego potrzebny jest certyfikat GDP?
Następny artykułOdbiór makulatury – co dzieje się ze zużytym papierem w dalszych etapach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj