Terminal płatniczy – komfort i bezpieczeństwo nie tylko w czasach pandemii

Terminal płatniczy – komfort i bezpieczeństwo nie tylko w czasach pandemii

Terminal płatniczy to urządzenie, które nie tylko usprawnia obsługę klientów, ale także umożliwia dokonywanie wygodnych i bezpiecznych transakcji. Jakie jeszcze daje korzyści?

Terminal płatniczy świetnie sprawdza się nie tylko w sklepach, restauracjach, na targach i bazarach, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, gabinetach medycznych, firmach przewozowych oraz urzędach. Niestety, okazuje się, że urządzeń płatniczych wciąż jest w naszym kraju za mało. By mówić o pełnej dostępności do terminali płatniczych w Polsce, ich liczba powinna się podwoić. Statystycznie bowiem każdy Polak jest posiadaczem jednej karty płatniczej, a wielu z nich płaci gotówką… z powodu braku dostępności terminali! Dlaczego warto udostępnić klientom płatności bezgotówkowe?

Terminal płatniczy – poznaj korzyści płynące z płatności bezgotówkowych!

Terminal płatniczy to przede wszystkim oszczędność czasu. Zamiast odliczania określonej kwoty, przeliczania jej przez kasjera i czekania na wydanie reszty wystarczy zbliżyć kartę do terminala – jak w przypadku płatności zbliżeniowych – lub włożyć do urządzenia i wpisać kod PIN.

Wygodę tę cenią sobie klienci, którzy – jak przyznają w licznych ankietach i badaniach opinii – częściej i chętniej robią zakupy w miejscach gdzie mogą wybrać preferowaną przez siebie metodę płatności. Dzięki terminalom płatniczym mają też dostęp do wszystkich środków na koncie wobec czego nie ogranicza ich ilość gotówki w portfelu. Płacąc bezgotówkowo mogą dokonać niespodziewanych, nieplanowanych wcześniej zakupów.

Płatności bezgotówkowe są także bezpieczniejsze niż te tradycyjne. Środki, dzięki terminalom płatniczym, trafiają bezpośrednio z konta na konto. Ponadto, nie ma konieczności wożenia gotówki do banku czy przetrzymywania jej w kasie. Dzięki płatnościom kartą nie ma też ryzyka przyjęcia fałszywych banknotów. Ale to nie jedyny istotny aspekt dotyczący kwestii bezpieczeństwa.

W dobie pandemii i rozprzestrzeniania się koronawirusa terminale płatnicze są znacznie bezpieczniejsze niż płatności gotówką. Gotówka, na której powierzchni mogą gromadzić się groźne dla zdrowia drobnoustroje chorobotwórcze, przekazywana jest z rąk do rąk, a jej dezynfekcja jest czasochłonna (polega m.in. na odkażaniu specjalnym środkiem i kilkunastodniowej kwarantannie) oraz nie zawsze możliwa do przeprowadzenia.

Tymczasem w przypadku terminali płatniczych i płatności bezgotówkowych mamy do czynienia zazwyczaj z jednym użytkownikiem karty. Ponadto, by zdezynfekować terminal wystarczy do tego wilgotna szmatka ze środkiem dezynfekującym. Klawiaturę można przecierać tak często jak uznamy to za stosowne dzięki czemu ryzyko zakażenia znacząco spada.

Co zrobić by zainstalować terminal płatniczy? To proste! W Polsce trwa program o nazwie Polska Bezgotówkowa. Jego uczestnicy otrzymują darmowe terminale płatnicze. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na https://bezgotowki.pl/oferta/!

Rate this post
Poprzedni artykułRozwód – pomoc prawnika
Następny artykułWindykacja należności. Jak skutecznie odzyskać pieniądze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj