Rozwód – pomoc prawnika

Z badań wynika, że niestety mimo wieloletniego związku małżeńskiego wiele osób postanawia się rozwieść. W niektórych przypadkach można poradzić sobie samodzielnie, ale zdecydowanie lepiej jest do prowadzenia sprawy rozwodowej zatrudnić doświadczonego adwokata. Dzięki temu, że prawnik zajmie się całym procesem to rozwód zostanie zakończony znacznie szybciej. Warto wynająć profesjonalnego mecenasa, który od początku do końca będzie dla klienta wsparciem.

Dlaczego do sprawy rozwodowej warto zatrudnić prawnika?

Sprawa rozwodowa wiąże się z trudnymi i przykrymi emocjami. Żeby znacznie łatwiej przejść przez cały ten proces, należy skorzystać z kancelarii, która zatrudnia doświadczonych prawników specjalizujących się w tego rodzaju sprawach.Warto mieć przy swoim boku osobę, która pomoże przygotować pozew, zgromadzić niezbędne dokumenty i udzieli fachowej porady. W niektórych przypadkach prawnik może również reprezentować klienta na sali sądowej, aby klient nie musiał przeżywać wszystkiego na nowo.Doświadczony prawnik w Krakowie pomoże:

  • zebrać dowody,
  • sprawiedliwie podzielić majątek,
  • uzyskać władzę rodzicielską,
  • ustalić kontakty z dziećmi,
  • oraz przygotować pozew o alimenty.

Prowadzenie spraw rozwodowych przez prawnika w Krakowie.

Żeby doszło do rozwodu w postępowaniu sądowym, jedna ze stron musi wykazać, że nastąpił trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Oznacza to przede wszystkim, że zostały zerwane wszystkie więzi, które łączyły małżonków na poziomie uczuciowym, fizycznym i gospodarczym.W sądzie trzeba wykazać, że niemożliwy jest powrót małżonków do współżycia fizycznego, odbudowania dawnej relacji materialnej oraz połączenia się na nowo więźniami uczuciowymi. Żeby ustalić faktyczny stan, sąd przeprowadzi odpowiednie postępowanie dowodowe, w którym ustalone zostaną przyczyny rozkładu pożycia małżeńskiego. Prawnik Kraków pomoże stronie przygotować niezbędne dowody do rozprawy w sądzie oraz odpowiednie argumenty. Pozwoli to przede wszystkim skrócić czas trwania całego procesu sądowego oraz zaoszczędzić rozwodzącym się osobom nieprzyjemnych emocji, które towarzyszą podczas rozprawy.

Rate this post
Poprzedni artykułHandel tradycyjny vs sprzedaż w Internecie.
Następny artykułTerminal płatniczy – komfort i bezpieczeństwo nie tylko w czasach pandemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj